Projekt Przebudowa i rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi w Krośnie o salę warsztatowo-projektową

Wpisane przez: dyrekcja

Projekt realizowany w ramach priorytetu FEPK.05 Przyjazna Przestrzeń Społeczna, działanie FEPK.05.01. Edukacja, programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021-2027.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do praktycznego nauczania zgodnie z modelem STEAM. Cele szczegółowe wynikające z celu ogólnego obejmują: poszerzenie oferty atrakcyjnych zajęć dla uczniów oraz umożliwienie prowadzenia zajęć znacząco poprawiających efektywność nauki.

Projekt obejmuje przebudowę i rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 14 o salę projektowo-warsztatową o powierzchni użytkowej 194,07 m2 oraz wyposażenie jej w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć zgodnych z modelem nauczania STEAM (Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics), w tym podłoga interaktywna, ekran projekcyjny oraz projektor.

Infrastruktura służyć będzie przede wszystkim do praktycznego nauczania przedmiotów ścisłych: matematyki, informatyki, robotyki programowania, chemii, fizyki, jak również do zajęć artystycznych i sportowych (teatr, plastyka, muzyka oraz wybrane elementy wychowania fizycznego najmłodszych dzieci).

W ramach projektu stworzona zostanie baza edukacyjna, z której będą korzystać m.in. uczniowie szkoły SP 14, uczniowie innych placówek korzystający z nowej bazy, nauczyciele, rodzice oraz osoby o specjalnych potrzebach, które również będą korzystać z nowej bazy.

Więcej informacji: